etimesgut
0 (312) 911 44 10

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, diş ve çene cerrahisi diş hekimliğinin temel ve en önemli bölümlerinden birisidir. Ağız içerisindeki tüm yumuşak dokuların dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığının ve hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri gerçekleştirilir.

Kliniğimizde uygulanacak işlemin tipine ve hastanın durumuna göre cerrahi işlemler genel ya da lokal anestezi, Sedasyon altında yapılabilir.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisinin ilgilendiği Tedaviler

Gömülü veya komplike dişlerin çekimleri,

Çenede oluşan kistik tümörlerin tedavisi,

Kemik içinde yer alan diş kökenli lezyonların tedavisi,

Damak ve dudak yarıklıklarının tedavisi,

Dental implant uygulamaları;

Dental uygulama yapılırken ihtiyaç duyulan sert ve yumuşak doku düzeltmelerinin yapılması,

Dental protez işlemi öncesi, yumuşak ve sert dokuların düzetilme işleminin yapılması,

Çene ve yüz bölgesinde oluşan kırıkların tedavileri,

Tükürük bezi hastalıklarının tıbbi ve cerrahi tedavileri.

20 Yaş Dişi Tedavisi

Yirmi yaş dişi cerrahisi yeni materyal ve tekniklerle ağrısız ve problemsiz olarak kolayca yapılabilmektedir. Bu sayede 20 yaş dişi çekimleri korkulu bir rüya olmaktan çıkmıştır. Özellikle bu konuda uzman Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahlarımız için 20 yaş dişi cerrahisi çok basit ve kolaylıkla uygulanabilen operasyonlardır.

Gömülü Diş Tedavisi

Diş köklerinde veya çene kemiğinin herhangi bir bölgesinde gelişebilen normalin dışındaki patojen yapılara kist denilir.
Ağızda süren diş sayısı arttıkça yumuşak uçlu ve bebeklere özel diş fırçalarının kullanımına geçilebilir. Düzenli fırçalama alışkanlığının kazandırılması mümkün olduğunca erken başlamalıdır.
kistler çok büyük olup çenenin kırılmasına neden olabilirler, 3D tomografi sayesinde çene kistinin sınırları çok net belirlenip cerrahisi de çok daha güvenli bir şekilde yapılır.

agiz dis ve cene cerrahisi
agiz dis ve cene cerrahisi

Kliniğimizde ilk randevunuzdan son kontrol muayenenize kadar her süreçle özenle ilgileniyoruz, ağız ve diş sağlığı kadar memnuniyetiniz de bizim ve doktorlarımız için önceliklidir.

Dt. Hakim TÜRKOĞLU Etimesgut Diş Kliniği – Web sitesinde bulunan tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Copyright © 2022