etimesgut
0 (312) 911 44 10

Dijital İmplant Nedir ? Avantajları Nelerdir ?

Dijital İmplant Nedir ?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte diş hekimliğinde kullanılan yöntem ve methodlar dijital şekilde gelişmeye başlamıştır. İmplant tedavisi de dijital gelişmenin en çok kullanıldığı tedavi yöntemlerinden biri olmuştur, dijital implant tedavisine geçiş yapılmıştır.

Alışılagelmiş yöntemlere kıyasla 3 boyutlu analizler sonucu cerrahi guide sistemi geliştirilmişti. Bu sistem implantların yerleştirilme süresini oldukça kısaltarak hastanın tedavi sırasındaki ve sonrasındaki süreci daha konforlu geçirmesini sağlamaktadır.

Dijital teknolojileri kullanarak kişiye en uygun implant ve protez kombinasyonunu belirlenme sürecine dijital planlama diyoruz. Bu süreçte kişinin kemik yapısı üç boyutlu olarak incelenerek en doğru implant pozisyonları belirlenir. Bunun için tedavi yapılacak çenelerin bilgisayarlı tomografisi (BT) çekilir. Ağız içi dişler ve dişetleri de intraoral tarayıcılar ile taranarak(dijital ölçü) bilgisayar ortamına aktarılır. Bu veriler birleştirilerek ameliyat öncesi sanal ortamda detaylı bir inceleme yapılabilir. Kemiğin yeterli ve kaliteli olduğu bölgeler, anatomik oluşumlar ve çevre dokular incelenerek kişiye en uygun implant pozisyonları ve boyutları belirlenir. Daha sonra planlanan bu tedavinin birebir ağza uygulanabilmesi için cerrahi rehberler hazırlanır. Rehberli implant cerrahisi yöntemi ile bilgisayarda planlanan implant pozisyonları ağza doğru bir şekilde aktarılmış olur.

Dijital İmplant’ın Avantajları Nelerdir ?

  • Daha kısa sürede daha çok implant tedavisi yapılır
  • Daha karmaşık vakalar güvenle tedavi edilir
  • Tedavinin öngörülebilirliğini artırır
  • Daha kısa sürede daha çok implant vakası üzerinde çalışın
  • Dijital ortamda tespitler daha doğru olur
  • Ağrısız ve kanamasız tedavi

Kliniğimizde ilk randevunuzdan son kontrol muayenenize kadar her süreçle özenle ilgileniyoruz, ağız ve diş sağlığı kadar memnuniyetiniz de bizim ve doktorlarımız için önceliklidir.

Dt. Hakim TÜRKOĞLU Etimesgut Diş Kliniği – Web sitesinde bulunan tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Copyright © 2022.