etimesgut
0 (312) 911 44 10

Estetik Diş Hekimliği

Diş Beyazlatma (BLEACHİNG)

DİŞ BEYAZLATMA

Koyulaşmış diş renginin özel jel ve lazerlerle daha beyaz ve açık hale getirilme işlemine diş beyazlatma denir. Diş beyazlatma işlemi genellikle klinik ortamında 2 ya da 3 seans sürer.Diş beyazlatma tedavisi sırasında öncelikle dişlere özel jeller sürülür ve lazer uygulanarak ortalama her seans 30 dakika beklenilir. Dişler her zaman için eskisinden daha beyaz olacaktır. İlk beyazlatma işleminin başarısı bu tedavinin ömrünü büyük ölçüde etkiler.

DİŞ BEYAZLATMANIN ÖMRÜ NE KADAR ?

  • Diş beyazlatma tedavisinin ömrü ortalama bir buçuk iki yıldır.
  • Kötü bir ağız bakımı olursa sigara çay kahve tüketen hastalar da diş beyazlatma ömrü daha da kısa olacaktır.
  • Bu tür hastalar da yılda bir beyazlatma tedavisi gerekebilir.
  • Düzenli fırçalama yapıldığın da beyazlatma ömrü daha da uzayacaktır.
  • Diş beyazlatması doğru yapıldığı takdirde diş etine ve dişe hiç bir zarar vermez.
  • Diş beyazlatma yapılmasından önce diş eti tedavisi yapılmalı ve diş tartarları uzaklaştırılmalıdır.

Diş beyazlatma sırasında uygulanan lazer diş beyazlatma jelinin daha iyi etki etmesini sağlar ve daha başarılı bir tedavi olur.Dişler her zaman için eskisinden daha beyaz olacaktır. İlk beyazlatma işleminin başarısı bu tedavinin ömrünü büyük ölçüde etkiler. Diğer önemli faktörler ise hastanın çay, kahve, sigara, renkli içecek ve ağız hijyenine bağlıdır. Renkleşmenin dercesine göre yılda bir-iki kez pekiştirme tedavisi gerekebilir. Ancak bu pekiştirme ilk beyazlatma kadar uzun süre gerektirmez. Beyazlatma tedavisinden sonra diş hekiminin önerisi doğrultusunda beyazlatıcı diş macunları ve ince fırça şeklindeki ‘beyazlatma kalemleri’ kullanılabilir. Bu uygulamalar beyazlatmanın ömrünü uzatır.

Pembe Estetik Nedir?

Gülümseme dizaynı Estetik Dişhekimliğinin öncelikli ilgi alanıdır.Estetik Dişhekimliği sizin kişisel beklentilerinizi fonksiyonellik ve doğallığı biraraya getirerek gerçekleştirmeyi hedef edinmiştir.

Diş Beyazlatma Diş Yapısına Zarar Verir Mi?

Aksine kullanılan kimyasallar dişi beyazlatıp lekeleri giderirken aynı zamanda diş yapısını kuvvetlendiren kimyasallardır.

diş beyazlatma beaching
Diş teli tedavisi

Kliniğimizde ilk randevunuzdan son kontrol muayenenize kadar her süreçle özenle ilgileniyoruz, ağız ve diş sağlığı kadar memnuniyetiniz de bizim ve doktorlarımız için önceliklidir.

Dt. Hakim TÜRKOĞLU Etimesgut Diş Kliniği – Web sitesinde bulunan tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Copyright © 2022