etimesgut
0 (312) 911 44 10

İmplant Diş

Diş implant uygulaması; diş köklerini metal implant vidası ile  hasar görmüş ya da eksik olan dişleri, gerçek dişlere çok benzerlik gösteren ve onlar gibi işlevlere sahip suni dişler ile başka biçime sokan bir uygulamadır. Diş implant tedavisi, uygunsuz protezlere ya da köprülere güzel bir alternatif olabilir. Doğal diş kökleri eksik olduğunda, diş protezlerinin değiştirilmesine imkan olmadığı için diğer bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Diş İmplant Uygulaması Nedir?

Diş implant tedavisinin nasıl yapılacağı implantın tipine ve çene kemiğinin kompozisyonuna bağlı olarak değişir.  İmplantların en büyük faydası, yeni yapılacak dişleriniz açısından iyi bir destek sunmasıdır. Bununla birlikte kemik iyileşmesi uzun bir zaman gerektirdiğinden, işlemin aylarca sürmesi muhtemeldir.

İmplantın Ömrü Ne Kadardır?

Bütün İmplantlar teorik de ömür boyu kullanım için tasarlanıp üretilmektedir. Ancak tüm bu süreçlerden geçtikten sonra tabii ki markalar arasında bir çok fark bulunur. İmplant fiyatları arasında ise pahalı olan iyidir demek son derece yanlıştır. Özellikle ülkemizde başarısız olan implantların en büyük nedeni hastaların bakıma önem vermemesinden kaynaklanır . Daha sonra kemik yapısının genetiğinden kaynaklı bir reaksiyon başlatması , daha da sonra ise hekim uygulaması ve implantın yüzey kalitesinden kaynaklanır.

Tüm bu etkenlerin en doğru değerlendirmesini yapabilmek için alanında uzman diş hekimlerimize muayene olmak için buradan randevu oluşturabilir ve ya telefon ile arayabilirsiniz.

Diş İmplantı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Diş implantı; diş eksikliği olan kişilerde ve estetik kaygılara neden olan diş sorunlarında yapılır. Genel sağlık durumu iyi olan, diş etlerinde sağlık problemi bulunmayan, ağız bakımını düzenli olarak yapan her bireyde başarı oranı yüksek bir tedavidir. Baş ve boyun bölgesine radyoterapi uygulanmış bireyler, yüksek tansiyon, diyabet, hemofili hastaları, immun sistemi baskılayıcı ilaç kullanan bireyler implant tedavisi göremez. Her cerrahi işlemde olduğu gibi implant tedavisinde de bazı riskler vardır. Ancak; bu riskler oldukça küçük risklerdir. Uzman ellerde yapıldığında oldukça güvenli bir tedavidir. Lokal anestezi ile uygulanır. Dolayısıyla implant işlemleri sonrasında hasta bir ağrı ya da sızı duymaz. Operasyon sonrasında uzman hekim tarafından verilen ağrı kesicilerle oluşabilecek tüm ağrı ve sızılar ortadan kalkar. Tedavi bittiğinde ağızda her hangi bir rahatsızlık hissi söz konusu olmaz.

İmplant diş özel malzemelerle üretildiği için diş ve ağız dostudur. Yani hastanın dokularının implantı reddetme olasılığı söz konusu değildir.

İmplant tedavisi ne kadar sürede tamamlanır?

Hastanın genel sağlık durumu ile birlikte dişsiz bölgedeki kemik ve dişeti yeterliliği tedavinin sürecini belirler. ortalama 3-4 ay olan iyileşme sürecinin beklenmesi veya diş çekimini takiben yerleştirme ve implant yerleştirilmesinden hemen sonra üst yapılarının uygulanması şeklinde olabilir.

İmplant Tedavisi
Hakim Türkoğlu Türkiyedent diş kliniği
etimesgut
Ankarada siz değerli hastalarımızın ağız ve diş sağlığını korumak için buradayız. Polikliniğimize geldiğiniz ilk andan itibaren sorunlarınızı dinliyor detaylı muayenelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Kliniğimizde ilk randevunuzdan son kontrol muayenenize kadar her süreçle özenle ilgileniyoruz, ağız ve diş sağlığı kadar memnuniyetiniz de bizim ve doktorlarımız için önceliklidir.

Dt. Hakim TÜRKOĞLU Etimesgut Diş Kliniği – Web sitesinde bulunan tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Copyright © 2022